fbpx
FAQ 2018-05-14T10:10:24+00:00

FAQ

7:30-8:00- pobudka

8:30-9:00- śniadanie

9:00-13:00- zajęcia zgodnie z programem uzależnione m.inn od pogody

13:30-14:30- obiad

14:30-15:30- czas wolny

15:30-18:30- zajęcia zgodnie z programem

18:30- kolacja

19:00-20:00- czas wolny

20:00-21:30- animacje wieczorne

21:30- czas wolny

22:00/ 23:00- cisza nocna

Dzieci mają dostęp do telefonów komórkowych po obiedzie, podczas czasu wolnego. W pozostałym czasie dzieci korzystają z innych zajęć, integrują się z dziećmi więc nie ma możliwości korzystania z telefonów komórkowych. Rodzice mogą skontaktować się z nami dzwoniąc na numer ośrodka lub do kierownika obozu.

Niektórzy rodzice proszą, aby dzieci miały dostęp do telefonu również wieczorem, ale z naszego doświadczenia wynika, że nie jest to dobry pomysł. Po całym dniu pełnym wrażeń dzieci z reguły są zmęczone i bywa, że gdy usłyszą głos rodziców to jedyne o czym marzą to po prostu być z nimi, móc się do nich przytulić. Rodzice są jednak daleko i zdarzało się już, że potem musieliśmy długo uspakajać takiego kolonistę, tym bardziej gdy mama czy tata zadali pytanie: „a tęsknisz za nami???” Wiadomo, że dziecko tęskni! To całkowicie normalne i zdrowe. My jednak musimy dbać o jego dobre samopoczucie podczas całego pobytu, dlatego dla jego dobra unikamy wieczornych rozmów, chyba, że jest to bezwzględnie koniecznie z ważnych powodów rodzinnych.

Wychowawcy w przeważającej większości to nauczyciele uczący w naszej placówce, szkole podstawowej Oxford Primary w Bielsku-Białej, z którymi współpracujemy w ciągu całego roku szkolnego. Dlatego, to co nas ogromnie wyróżnia na tle biur podróży to fakt, iż opiekunowie nie są anonimowi. To pedagodzy na co dzień pracujący z dziećmi, znający ich potrzeby i posiadający wiedzę i doświadczenie tak ważne w sytuacji, gdy dzieci są pod naszą opieką 24h na dobę.

To wszystko zależy od ośrodka, natomiast przeważnie pokoje są od 3-6 os. Dla dzieci im więcej osób w pokoju, tym większa radość i frajda (zupełnie inaczej niż dla dorosłych.

Język angielski prowadzony jest codziennie w wymiarze min 2 h, przy czym odbywa się on w formie gier, zabaw i aktywnych zajęć nastawionych na rozwój umiejętności mówienia. Zawsze na naszych obozach są lektorzy polscy i anglojęzyczni, którzy towarzyszą dzieciom i młodzieży również w trakcie innych zajęć np. sportowych czy wieczornych animacji.

Zajęcia sportowe uzależnione są od pogody i rodzaju ośrodka a więc jego bazy rekreacyjnej. Przeważnie są to: zajęcia na basenie, pływanie w morzu, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, taniec, nauka jazdy na elektrycznych deskorolkach, nauka chodzenia na szczudłach, ping-pong, różnego rodzaju konkurencje sportowe np. wyścigi rzędów oraz inne

Do dziecka można zadzwonić zaraz po obiedzie, przeważnie czas wolny po obiedzie trwa w godz. od 14:30-15:30. Dziecko zaraz po przyjeździe zadzwoni do Państwa i poinformuje o tym, kiedy można się z nim skontaktować telefonicznie. Ze względu na dużą ilość zajęć oraz potrzebę integracji z innymi, w pozostałym czasie prosimy Rodziców aby nie kontaktowali się z dziećmi. Więcej na ten temat w odpowiedzi na pytanie nr 2.

Sytuacja, w której Rodzice zabierają dziecko z kolonii aby spędzić z nim trochę czasu, jest dla nas dość trudna i wolimy ją Państwu odradzić. Dlaczego? Przede wszystkim jest to trudne organizacyjnie. Rodzic musi przejąć na piśmie pełną odpowiedzialność za dziecko, potem na powrót ją nam oddać. Czasem zdarza się, że my jesteśmy „w terenie” a Rodzice chcieliby zabrać dziecko i musimy całą grupę dostosowywać do jednego uczestnika. Zdarza się również, że inne dzieci z zazdrością patrzą na takiego kolonistę, którego rodzice zabierają ze sobą kupując mu upominki, fundując różne indywidualne atrakcje, których my z racji programu czy dużej grupy nie jesteśmy w stanie zaoferować, i jest im po prostu przykro. Zdarza się również, że takie dziecko wprowadzane jest w stan zakłopotania przez samych rodziców, którzy chcą mu ścielić łóżko, czy też przepytują w obecności innych dzieci (zwłaszcza dotyczy to mam) czy je obiady, czy jest grzeczne…czasem trudno takiemu dziecku potem wrócić swobodnie do grupy. Bywa też, że to dziecku jest przykro, że rodzice już muszą jechać a ono zostaje, bo chociaż na obozie do tej pory czuło się świetnie, to jednak po spotkaniu z rodzicami zapragnęło z nimi zostać…co jest przecież normalne, w końcu każde dziecko kocha swoich rodziców i czemu miałoby za nimi nie tęsknić? Tak czy owak, odwiedziny zawsze w jakimś stopniu zaburzają przebieg obozu i wolimy ich unikać dla wspólnego dobra

Lista rzeczy

O ile nie są to bardzo poważne alergie pokarmowe, możemy się dostosować do Państwa potrzeb.

Mamy zawsze podpisaną umowę z ośrodkiem zdrowia. W razie choroby dzieckiem zajmuje się pielęgniarka i lekarz. Podpisując kartę kwalifikacyjną upoważniacie nas też Państwo do reakcji gdyby zagrożone było zdrowie czy życie dziecka. W razie konieczności udajemy się do szpitala lub wzywamy pogotowie.

Zgodnie z przepisami, 1 wychowawca przypada na 15 osobową grupę dzieci poniżej 10 roku życia, lub 20 osobową w przypadku dzieci powyżej 10 roku życia. W naszym wypadku z reguły jest dużo więcej kadry i w przypadku najmłodszych dzieci są to zawsze 2 osoby na grupę.

Staramy się, aby grupy nie były mieszane wiekowo, max 2 lata różnicy.

We wszystkich naszych ośrodkach pokoje są z łazienkami.

Dzieci mają trochę czasu wolnego, staramy się jednak aby jak najbardziej wypełnić im czas atrakcyjnymi zajęciami z różnych dziedzin. Nasze obozy charakteryzują się tym, że dzieci nie mają czasu się nudzić! Dlatego czas wolny jest po obiedzie oraz po kolacji, maksymalnie 2h w ciągu dnia.

Z kolonii może odebrać dziecko wyłącznie osoba upoważniona pisemnie przez rodziców.

Przeważnie jest to kwota około 250 zł.

W przypadku młodszych dzieci kieszonkowe można przekazać wychowawcy w opisanej kopercie i w nominałach po 10, 20 złotych. Codziennie wychowawca wydaje pieniążki dziecku zgodnie z jego potrzebami.

Nasi wychowawcy zwracają uwagę na to jak ubrane jest dziecko i zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci pomagają im w codziennych czynnościach. Warto jednak przed posłaniem dziecka na kolonię wspomóc je w nauce samodzielnego wybierania i dostosowywania ubioru do pogody i sytuacji.

Jak najbardziej! Zawsze dajemy możliwość bezpłatnego spróbowania windsurfingu w trakcie jednych zajęć.

Nauczyciele j. angielskiego to nasi lektorzy zarówno nauczyciele polscy jak i anglojęzyczni, native speakers z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Wszyscy posiadają kwalifikacje do nauczania języka angielskiego jako języka obcego a także przeszkolenie pedagogiczne